Kezdőlap Sport Cseh Sándor a vb-ezüst után: Nagyon jók vagyunk, de ez világbajnokságot érhet.

Cseh Sándor a vb-ezüst után: Nagyon jók vagyunk, de ez világbajnokságot érhet.

által Tamas

Cseh Sándor: Változásra van szükség a magyar női vízilabda csapatában

Cseh Sándor, a magyar női vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya nyíltan beszélt csapata hiányosságairól a legutóbbi fontos mérkőzés után, amelyen a görög csaptól szenvedtek vereséget. Sándor elismerte, hogy a csapat még nem érte el a világbajnoki szintet, és hangsúlyozta, hogy a jövőbeli edzéseken a megszokott játékstílus követése a kulcs.

A döntő összecsapás, ahol a magyarok 12-9-es eredménnyel maradtak alul, rávilágított a csapat gyengeségeire. Az edző kifejtette, hogy hiába gyakorolják a mozdulatokat és a taktikát az edzéseken, a mérkőzés során a játékosok gyakran elfelejtették azokat, ezzel pedig komoly hátrányba kerültek.

Az eredmények értékelése és a jövőbeli célok

Sándor a vereség után nemcsak a csapat teljesítményét kritizálta, hanem megköszönte az elmúlt fél év munkáját is a játékosoknak. Rámutatott arra, hogy bár a két ezüstérmes helyezés nem rossz, a csapatnak a jövőben el kell érnie a megfelelő szintet ahhoz, hogy valóban versenyképes legyen a világ élvonalában.

A kapitány szavaiból az is kitűnt, hogy a jövőbeli világbajnokságra való felkészülés során a magyar csapatnak meg kell tanulnia a nyomás alatt is eredményesen játszani, hiszen a viccelődő játék nem hozhat gyümölcsöt a pályán. „Nagyon jók vagyunk, de az lehet világbajnok, aki például az első támadás után nem dobja ki a pályáról a labdát” – fogalmazott Sándor.

Kihívások és lehetőségek a jövőben

Azt is hangsúlyozta, hogy a következő két év során a csapatnak kiemelt célnak kell tekintenie a fejlődést. Bízott abban, hogy a következő világbajnokság Magyarországon új lehetőségeket teremt a csapat számára, és remélte, hogy addigra sikerül a tavalyi teljesítményeken javítani, így a következő évek várakozása nemcsak a címvédői szerep hangsúlyozására fog összpontosítani.

Sándor érzései és tervei egyértelműen azt mutatják, hogy felkészülés minősége és a játékosok mentális ereje kulcsfontosságú lesz a jövőben. A magyar női vízilabda csapat elkötelezett a fejlődés iránt, és bár a győzelemre tett kísérleteik nem mindig voltak sikeresek, a tanulságok levonása és a hibaelhárítás egyértelműen a jövő kulcsa.

Az edző szavai azt is tükrözik, hogy a csapatnak nem szabad alábecsülnie a riválisait, és a kosárlabdában már megvalósított coaching stratégiákat alkalmazhatják a vízilabda színpadán is, hogy a következő alkalommal ne csak résztvevőként, hanem győztesként lépjenek pályára.

Forrás

Forrás: 24.hu/sport/2025/07/23/vizes-vb-2025-noi-vizilabda-donto-gorog-magyar-cseh-sandor/

Ezt is kedvelheted