13
Főispáni kinevezések: Hét új vezető a vármegyék élén
Június 29-ei hatállyal Magyar Péter, a vidék- és településfejlesztési miniszter, hét főispánt nevezett ki az ország különböző vármegyéinek kormányhivatalai élére. A kinevezések a Magyar Közlönyben megjelent határozat következtében válnak hivatalossá.
A kinevezettek a következők:
- Bede Péter József a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal élére
- Bozsolik Róbert Zsolt a Tolna Vármegyei Kormányhivatal élére
- Cseresnyés Béla a Zala Vármegyei Kormányhivatal élére
- Fröhlichné Hamar Edit a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal élére
- Kovács Éva a Heves Vármegyei Kormányhivatal élére
- Sinka-Ács Judit a Somogy Vármegyei Kormányhivatal élére
- Tyukodi Dávid a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal élére
A kinevezések célja, hogy a helyi közigazgatás még hatékonyabban működjön, és megfelelő irányítással biztosítsa a régiók fejlődését. A miniszter hangsúlyozta, hogy a kiválasztott vezetők szakmai tapasztalata és helyi ismeretei alapján kerültek pozícióba, ezzel is garantálva a magas szintű közszolgáltatást a kormányhivatalok részéről.
